Aktualności

Dochodowy wyjazd na saksy – 7000zł miesięcznie!

Analitycy serwisu Pracuj w Unii przygotowali raport „Praca sezonowa za granicą”.
W raporcie tym pokazują, że pomimo dobrej sytuacji na polskim rynku pracy, zainteresowanie pracą za granicą nie maleje.

Raport powstał na podstawie analizy niemal 16,5 tys. ogłoszeń, które znalazły się na stronach serwisu w okresie ostatnich pięciu miesięcy (marzec-lipiec br.). Średnie wynagrodzenie zanotowano na poziomie od 6930 do 7546 zł brutto. Jako świadczenia dodatkowe, prawie zawsze występowało gwarantowane zakwaterowanie i bardzo często transport. Tylko w co dziesiątej ofercie pracy zatrudnieni mogli skorzystać z wyżywienia.

Ale to nie wszystko. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na zmiany na rynku pracy. Aż 60% ogłoszeń dotyczyło pracy stałej, jedynie 4,5% dotyczyło pracy sezonowej. Inaczej nieco wyglądało to ze strony pracowników, tu 52% aplikacji dotyczy pracy stałej a 8% pracy sezonowej.

chart

chart2

Które branże cieszą się największą popularnością wśród ogłoszeń prac sezonowych?
– ogrodnictwo – przede wszystkim
– turystyka – 15 odpowiedzi na przeciętne ogłoszenie
– gastronomia
– rolnictwo
– proste prace fizyczne – tu aż 21 aplikacji na jedno ogłoszenie

Jako podsumowanie, warto przytoczyć wypowiedź prezesa Pracuj w Unii – Radosława Gałki – Nasza analiza potwierdza, iż wbrew powszechnym opiniom, że praca za granicą jest tylko na chwilę, raport wyraźnie pokazuje, że pracodawcy zagraniczni potrzebują personelu z Polski na stałe, najlepiej zatrudnionego bezpośrednio we własnej firmie – kwitował prezes Pracuj w Unii, Radosław Gałka na stronach portalu Puls HR. – Osoby szukające pracy za granicą też chętniej aplikują na takie ogłoszenia, bardziej niż na te oferujące zatrudnienie sezonowe lub przez agencję pracy – dodawał.

Na podstawie raportu „Praca sezonowa za granicą” – Pracuj w Unii

OKAP members map

mapa

agencji członkowskich OKAP

News

Aktualności

Najświeższe informacje
artykuly_okap

Artykuły

WYWIADY I WYDARZENIA